Ako vybrať správne osvetlenie do kúpeľne?

Žiaľ, v starších alebo panelových bytoch, ak sa musíte zaobísť bez okna v kúpeľni, je osvetlenie kúpeľne dvojnásobne dôležité. Okrem centrálneho stropného svetla je vhodné vybaviť priestor doplnkovými nástennými svietidlami. Nezabudnite tiež, že na osvetlenie v kúpeľni platia osobitné požiadavky a z bezpečnostných dôvodov môžete svietidlá inštalovať len v určitých zónach. Najväčšie chyby sa robia pri osvetlení zrkadiel. Vhodné sú svietidlá s opálovými krytmi, ktoré zabraňujú oslneniu. Vyhnite sa používaniu bodových svietidiel, ich ostré svetlo sa potom odráža v zrkadle. Je dobré nezabudnúť na správne umiestnenie osvetlenia, aby sa zabezpečil najlepší výsledok osvetlenia.

koupelna

 

Svetlo do obývačky

Obývacia izba má mnoho funkcií. Obývacia izba sa najčastejšie využíva na relaxáciu, na stretnutia s rodinou. Niekedy je potrebné zabezpečiť dostatočné osvetlenie na čítanie alebo na slávnostnú udalosť, inokedy chcete vytvoriť pokojnú atmosféru na relaxáciu alebo sledovanie televízie. Preto je to z hľadiska osvetlenia pomerne náročná záležitosť. Veľmi dôležitú úlohu tu zohráva aj vzhľad svietidiel. Do obývacej izby sa odporúča kombinácia viacerých typov. Celkové osvetlenie priestoru zabezpečí centrálne, najlepšie závesné stropné svietidlo. V miestnostiach s dostatočnou svetlou výškou sa odporúčajú závesné svietidlá. Podlahové alebo nástenné svietidlá sa potom používajú buď na zvýšenie úrovne osvetlenia na čítanie, alebo na zabezpečenie intímnej atmosféry. Na vytvorenie rôznych svetelných atmosfér sa odporúča vybaviť miestnosť systémom riadenia osvetlenia.

obyvak

Aké vybrať do spálne?

Do spálne patria svietidlá s nízkou svietivosťou. Stropné reflektory, ktoré svietia do očí, keď sú otočené chrbtom, nie sú vhodné. V priestore určenom predovšetkým na spanie sa zamerajte na dva základné režimy. Centrálne osvetlenie by malo zabezpečovať celkové osvetlenie spálne. Nastaviteľné svietidlá potom umožnia vytvoriť požadovanú a vhodnú atmosféru. Dostatočnú úroveň svetla na čítanie zabezpečia nástenné alebo stolové lampy umiestnené pri čele postele. Pre väčšie pohodlie je ideálne, ak sa systém osvetlenia dá ovládať od vstupu do spálne, ako aj priamo z postele. Ak je súčasťou spálne šatník alebo skriňa, myslite aj na osvetlenie, ktoré umožní pohodlný výber oblečenia a neskreslí farby.

ložnice

Vhodné osvetlenie do kuchyne

Kuchyňa je pracovný priestor, preto sa tu v prvom rade zohľadňujú technické parametre a až potom atmosféra a dizajn. V kuchyni sa tiež odporúča kombinovať centrálne stropné svietidlo so svietidlami umiestnenými pod horným radom kuchynských skriniek. Ak je súčasťou kuchyne pracovný ostrovček, centrálne osvetlenie môže byť zabezpečené svietidlom nad ním. Ďalším prvkom, ktorý sa v kuchyniach často používa a vyžaduje si osvetlenie, je barový pult. Najmä ak sa často používa na stolovanie, zvoľte radšej závesné ako bodové osvetlenie, aby ste zabezpečili dostatočné osvetlenie na servírovanie jedla a nápojov. V kuchyni je obzvlášť dôležité podanie farieb, preto si vyberte zdroje s čo najvyšším indexom podania farieb.

kuchyňa

Vhodné osvetlenie pre jedáleň

Miestnosť, v ktorej sa hlavný dôraz kladie na jedenie, by mala mať osvetlenie, ktoré je vhodné na daný účel. Ide o vytvorenie vhodnej atmosféry a dostatočného osvetlenia jedálenského priestoru. V ideálnom prípade by malo byť svietidlo umiestnené priamo nad jedálenským stolom. Môžete použiť svietidlo, ktoré je namontované alebo zavesené. Nástenné svietidlá potom môžu zabezpečiť celkové osvetlenie priestoru a vytvoriť vhodnú atmosféru. Ak je jedáleň prepojená s kuchyňou, dbajte na to, aby bolo osvetlenie v oboch priestoroch koordinované. Vyberte si svetelné zdroje s vysokým indexom podania farieb. A pozor na to, že lesklé povrchy na doske jedálenského stola môžu byť oslnené svetlom odrazeným od dosky stola.

jídelna

 

Autor: Jan Petriska  jan baláž

Kúpte si dizajnové osvetlenie pre váš dom, byt alebo kanceláriu v našom e-shope. Vyberte si zo širokej ponuky produktov od popredných výrobcov osvetlenia a urobte si radosť novým dizajnovým osvetlením. U nás máme pre vás svietidlá za skvelé ceny. Nakupujte online a ušetrite čas aj peniaze. Kúpte si nové moderné osvetlenie z pohodlia domova online a rozjasnite svoj domov.
Vyberajte z ponuky
53356
produktov
418
overených dodávateľov
Top akcie a zľavy na vybraný tovar
© Copyright 2018 - 2021 - 
Led-svetla.sk